Zamknięty świat…

Życie poza nawiasem? Czy niepełnosprawni są wsród nas? Na jakich warunkach?

Internet, media społecznościowe są fantastyczną rzeczą. Pozwalają nam podtrzymywać znajomość, ułatwiają przepływ informacji, a czasami – ratują życie…

Jednak coraz częściej odnoszę wrażenie, że rodziny obarczone niepełnosprawnością najbliższych to zupełnie odrębna grupa społeczna, która funkcjonuje tylko na portalach społecznościowych. To tu szukamy pomocy, wsparcia finansowego na kosztowne leczenie, operacje ratujące życie, ciepłego słowa w chwilach załamania.

Piękne jest to, że taką pomoc otrzymujemy…od ludzi, którzy nie zatracili wrazliwości w tym coraz brutalniejszym świecie.

Tylko, czy tak to powinno wyglądać? Czy walcząc o życie najbliższej nam osoby nie powinniśmy móc skupić się na opiece nad nią? na wspieraniu jej fizycznie i psychicznie?

Dlaczego instytucje -teoretycznie- powołane, żeby pomagać traktują nas jak zło konieczne, jak intruzów naciągających nasze biedne państwo?

Jedyna pomoc jaka nam przysługuje, to zaświadczenie z MOPSu o naszej trudnej sytuacji finansowej…żeby szukać pomocy gdzie indziej…

Ilu rodziców wyprawę do odpowiednich instytucji w- teorii- mających wspierać przepłaciło stesem, bólem brzucha, upokorzeniem?…

Dlaczego doprowadza się do tego, że czujemy się jak śmieci , nic nie warci , wyrzuceni poza nawias?

Dobrze , kiedy jesteśmy na tyle silni, że po upadku podnosimy się do dalszej walki…Ale co z tymi, którzy już nie mają sił, nie mają nadziei, nie potrafią uwierzyć, że czeka ich jeszcze coś dobrego? Bo ile ciosów można przyjąć, ile razy się zbierać z rozsypki?

Mój syn jest w szpitalu…drugi tydzień…

Mamy szczęście…po dramatycznym początku – poprawa…

Tylko to czekanie, ten stan zawieszenia…ale kto powiedział, że będzie łatwo?..

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s